מאמרים

לימודים וקורסים במסגרת פתוחה – יתרונות וחסרונות - חלק II

לעומתו, סטודנט אחר אשר מגיע ללימודים רענן ובעל זמן פנוי רב יכול לקחת הרבה קורסים בת אחת ולסיים את התואר מהר יותר מאשר היה מסיים אותו במסגרת לימודים רגילה. בנוסף, המסגרת הפתוחה והגמישה שמציעים לימודים אלו מתאימה במיוחד לאנשים רבים אשר אינם מרגישים בנוח בדרך כלל במסגרות, ולכן גם נמנעים בדרך כלל מכניסה למסגרת לימודים רגילה, בה הם נדרשים לשבת מדי יום בשעות קבועות בכיתת הלימוד, להגיש עבודות תחת לוח זמנים כפוי וכד'.

אך כמובן שלשיטה זו גם חסרונות מסוימים. היעדר המסגרת גובה את המחיר שלו, ובעצם מטיל על כתפיו של הסטודנט אחריות רבה יותר. כאן אין מי שיבדוק ויוודא כי אתם עושים הכל כמו שצריך, נרשמים לכל הקורסים הרלבנטיים, מגישים את העבודות הנדרשות בזמן וכד'. כאן הסטודנט הוא המנהל של עצמו. אם הוא לא יוודא כי הוא עושה הכל כהלכה, אף אחד לא יוודא. החסרונות בשיטה זו מועצמים כמובן בעיני אלו אשר מסגרות ומערכתיות הם דברים אשר יותר מדברים אליהם. עבור אנשים אלו, מומלץ כמובן לדבוק בתכניות הלימודים ה"רגילות", לא ה"פתוחות".

אם אתם חושבים כי סוג לימודים זה יכול לעניין אתכם, רצוי להיכנס ולברר מעט פרטים. האוניברסיטה הפתוחה היא רק מקום אחד בו תמצאו מסגרות לימודים פתוחות.

חזרה לחלק ראשון